CEMIL BAYRAM

Cemil Bayram, Founder, Creative Director
Cemil Bayram

Cemil Bayram

Merhabalar Ben Cemil Bayram, 

Temmuz 2007′den bu yana  grafik, web ve animasyon üzerinde kendimi geliştirmekteyim. Eğitim hayatım ise kısaca özetliyecek olursam yüksekokuldan başlamam daha doğru olur. 2010 yılında Kocaeli Üniversitesi Karamürsel Denizcilik Meslek yüksek okuldan mezun oldum. Fakat denizcilik alanı benim içim doğru olmayacağının farkındaydım ve bu yüzden yeteneklerimi tasarım alanına geliştirmeye karar verdim.

Tasarım alanına yönelmenin önemli nedenlerinden birisi de Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 2011 yılındaki tasarım yarışmasında birinci olmam oldu.Yarışma sonrası reklam sektöründeki çizgi üstü reklam ajansınlarında görev almaya başlamıştım. Erbeyli İncir Kurumuna yapmış olduğum web sitesiyle Türkiye ikincisi seçilmem oldukça gurur vericiydi. Diğer taraftan video, animasyon üzerine kitap yazmaya karar vererek dönemin After Effects CS6 kitabını yazdım. Kısa bir süre içerisinde yazar olduğumdan dolayı kitapla gelen başarılarıma eğitmenliğimi de eklemiş bulundum.

Mynet Vidobu‘da Video ve Prodüksiyon ile ilgili profesyonel olarak online eğitimlerimi gerçekleştirdim. Türkiye’nin önde gelen firmaları Alaçatı Muhallebicisi, FedEx, YapıKredi Bankası, KOSGEB, Koçtaş, Ferroli gibi firmaların üst düzey proje çalışmalarında bulundum.

 º Başarılarım 

›Kocaeli B.Beld.– KO-MEK Bilişim Yarışması – Grafik Tasarım Birincisi
›Gıda, Tarım ve Hayv. Bakanlığının – Web Tasarım Yarışması- Türkiye İkincisi
›Video, Animasyon ve Efekt Programı – After Effects CS6 Kitabı